dzień dobry!

  

,,Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu"

                                                                                                               Antoni Czechow

 

 

 

 • Konferencja pt. Discursive Constructions of Europe27.11.2013

   W dniach 15-16 listopada 2013 r. odbyła się konferencja pt. Discursive Constructions of Europe,zorganizowana przez Instytut Kulturoznawstwa oraz Katedrę Lingwistyki Stosowanej przy WSG.

  Konferencja odbyła się w siedzibie Uczelni, w sali konferencyjnej K1. Podjęła ona bardzo ciekawą problematykę związaną z aktualnymi konceptualizacjami Europy i europejskości oraz ich obecnością w różnorodnych dyskursach . Tematami przewodnimi, wokół których oscylowały dywagacje naukowców, były kwestie związane z pojęciem „europejskości”, pojmowaniem tożsamości lokalnej, narodowej i międzynarodowej, kwestie lokalności i globalności w dyskursach Eurolandu oraz analiza dyskursów dotyczących Europy, tworzonych w tzw. starych i nowych krajach członkowskich. Uczestnicy konferencji podjęli dyskusję nad funkcjonowaniem w dyskursie publicznym dychotomii „my i oni”, a także kwestiami związanymi z pojmowaniem tolerancji oraz różnic etnicznych, kulturowych czy religijnych.

  Czytaj więcej
 • Konkurs Ministerialny30.04.2013

  Wygraliśmy Konkurs Ministerialny

   

  Szkoła Kultury i Języka Polskiego wchodząca w skład Szkoły Języków Obcych stała się beneficjentem grantu w wysokości 32 tysięcy złotych oraz wygrała możliwość przeprowadzenia 3 tygodniowego kursu  w ramach Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców dla 45 osób.

   

  Czytaj więcej
 • Zarabiaj na językach - Stypendium Rektora28.02.2013

  Zbieraj punkty za języki i otrzymaj Stypendium Rektora dla najlepszych Studentów.


   

   

  Czytaj więcej