dzień dobry!

  

,,Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu"

                                                                                                               Antoni Czechow

 

 

 

O Nas

 Szkoła Języków Obcych 

Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy


Zaczęło się bardzo skromnie. Celem powstałej w listopadzie 2006 roku Szkoły Języków Obcych przy WSG było rozszerzenie oferty językowej dla studentów i pracowników, którym zaproponowano najniższe w regionie ceny z możliwością rozłożenia płatności na trzy raty.

Rokrocznie tworzymy wiele grup językowych na różnych poziomach uczymy, mi.in. języków: angielskiego, arabskiego, francuskiego, tureckiego, hiszpańskiego, japońskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Oferujemy także kurs logistyki i transportu w języku angielskim i języka polskiego dla obcokrajowców. Przygotowujemy do międzynarodowych egzaminów TELC B2 z języka rosyjskiego, angielskiego, niemieckiego oraz TELC B1 hotel i restauracja z j. angielskiego.

Współpracujemy z instytucjami publicznymi i firmami, m.in. z Izbą Skarbową, Urzędem Skarbowym, Cukiernią "Sowa". W zajęciach w Szkole uczestniczą osoby m.in. z Urzędu Wojewódzkiego.

Szkoła Języków Obcych jest licencjonowanym centrum egzaminacyjnym TELC oraz LCCI. Egzaminy TELC są uznawane i akredytowane we wszystkich krajach europejskich. Kurs jest otwarty dla wszystkich. Dla pracowników służby cywilnej jest to obowiązek - potwierdzenie znajomości języka przez instytucję do tego uprawnioną, taką jak na przykład TELC. Egzaminy LCCI są natomiast nazywane paszportem do zatrudnienia.

Dwa lub trzy razy w roku nasi kursanci mogą wyjeżdżać na dwutygodniowe kursy rosyjskiego do Instytutu im. A.S. Puszkina w Moskwie oraz na Uniwersytet Politechniczny do Petersburga. Zajęcia odbywają się w grupach międzynarodowych i połączone są z atrakcyjnym programem kulturalno-dydaktycznym. Z oferty skorzystali również kursanci z zaprzyjaźnionych firm. 

Nasze kursy językowe cechuje praktyczne podejście do nauki, której celem jest efektywna komunikacja w języku obcym.

Sukces kursanta w nauce nie polega na opanowaniu na pamięć listy słów, ale na użyciu ich we właściwym kontekście i sytuacji, na zrozumieniu artykułu w obcojęzycznej prasie, poradzeniu sobie w banku, na zagranicznym lotnisku, czy w międzynarodowym towarzystwie.

Na zajęciach wykorzystujemy bardzo często autentyczne materiały, takie jak magazyny, gazety, broszury, materiały telewizyjne i internetowe, stanowiące doskonałe uzupełnienie podręcznika. Dzięki temu zapewniamy kontakt z żywym językiem, uznanym za granicą.

Kursy prowadzone są zarówno przez lektorów polskich, jak i zagranicznych z przygotowaniem dydaktycznym, posiadających kwalifikacje formalne w postaci certyfikatów i dyplomów.

Szkoła Języków organizuje wiele imprez mających na celu popularyzację nauki języków obcych, m.in. Dni Międzynarodowe, Wieczór z piosenką rosyjską. Przy ich organizacji współpracujemy z firmami i instytucjami.

Dyrektor
Szkoły Języków Obcych
dr Irena Kudlińska