dzień dobry!

  

~~,,Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu"~~

                                                                                                               Antoni Czechow

 

 

 

Konferencja

 

 

 Angliści przyjechali do nas

 

 

Tysiąc osób, dziesiątki wykładów, znane na całym świecie nazwiska i występ gwiazdy ogólnopolskiego formatu – tak było na międzynarodowej konferencji IATEFL, którą w dniach 17-19 września 2010 r. zorganizowała Szkoła Języków Obcych WSG.

          IATEFL Poland, Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce, organizuje konferencje już od 19 lat. – Chcemy dać lektorom możliwość poznania nowych metod i systemów nauczania języków obcych, wymiany doświadczeń, zaznajomienia się z aktualnymi trendami learningu – mówi Natalia Małecka z IATEFL Poland, organizator konferencji – Przede wszystkim jednak chcemy propagować naukę języków obcych, w tym języka angielskiego. 

Tym razem WSG

W dniach 17-19 września 2010 r. nauczyciele języka angielskiego po raz pierwszy spotkali się w Bydgoszczy, po raz pierwszy w uczelni niepublicznej.

- Decyzja zapadła we wrześniu 2009 r. podczas konferencji IATEFL na Politechnice Poznańskiej. Przygotowaliśmy multimedialną prezentację WSG i tysiąc zaproszeń. Dzięki materiałom Urzędu Miasta zaprezentowaliśmy także samą Bydgoszcz. Najwidoczniej bardzo się spodobaliśmy - mówi dr Irena Kudlińska, dyrektor Szkoły Języków Obcych WSG. - Wiele jest uczelni w Polsce, a jednak wybrano nas. Wywalczyliśmy to sobie ciężką pracą.

Na jaki temat?

A było o co walczyć. Na konferencję, oprócz językoznawców, metodyków i autorów podręczników z całej Polski, przyjechały do nas także osoby znane na całym świcie w dziedzinie nauczania języków z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Wykładowcy wygłosili dziesiątki referatów w językach angielskim i polskim. Swoje wykłady zaprezentowali także lektorzy z Wyższej Szkoły Gospodarki.

Konferencja to nie tylko wykłady, ale i towarzyszące jej targi.  Specjalnie dla nich podczas konferencji zorganizowana zostanie „Happy Hour”, czyli godzina radości. Z radości tej skorzystają goście. Firmy przygotują specjalne niespodzianki i konkursy, postarają się zwrócić na siebie uwagę.