dzień dobry!

  

,,Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu"

                                                                                                               Antoni Czechow

 

 

 

JETSET

JETSET
 
Certyfikowane egzaminy JETSET są wyjątkową ofertą dla każdego, kto chce potwierdzić znajomość języka angielskiego ogólnego.
 
Certyfikaty JETSET wprowadzone zostały przez akredytowaną przy Rządzie Brytyjskim wiodącą międzynarodową instytucję edukacyjną i Kapitułę egzaminacyjną Education Development International (EDI). Obecnie certyfikowane egzaminy JETSET oraz certyfikowane egzaminy LCCI są częścią bogatej oferty Pearson Learning Solution. Wielką zaletą tych egzaminów jest ich dostępność: można je zdawać w dowolnym wybranym przez kandydata terminie.
 
Certyfikowane egzaminy JETSET:
 
Potwierdzają znajomość języka angielskiego testując podstawowe umiejętności tych kandydatów, dla których angielski nie jest językiem ojczystym.
Egzaminy zostały zaprojektowane tak, aby wspomagały rozwój i umożliwiały ocenę zdolności komunikacyjnych kandydata.
Testy są przeprowadzane na prawach egzaminu o rosnącym stopniu trudności i obejmują 4 podstawowe obszary języka: rozumienie ze słuchu, mówienie, czytanie oraz pisanie.
Egzaminy są dostępne na 8 poziomach zaawansowania: od JETSET Foundation (poniżej skali) do JETSET level 7 (C2) Mastery.
Dzięki podziałowi na poziomy od JETSET level 2 (A1) do JETSET 7 (C2) egzaminy te uzyskały akredytację UK Qualifications and Curriculum  Authority (QCA) jako międzynarodowe kwalifikacje ESOL.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Certyfikat JETSET jest świadectwem potwierdzającym znajomość języka angielskiego na poziomie biegłym JETSET level 7, zaawansowanym JETSET level 6 i podstawowym JETSET level 5 (B2) (Dz.U.z 17 kwietnia 2012 poz. 426 zal. nr 1.)
Egzaminy są skierowane do osób zaczynających przygodę z językiem angielskim od poziomu podstawowego i pozwalają na kontynuację nauki do poziomu zdefiniowanego przez europejski system opisu kształcenia językowego CEFR jako „użytkownik niezależny”.
 
Egzaminy w wersji JET (Junior English Test) są skierowane do uczniów zaczynających przygodę z językiem angielskim od poziomu podstawowego (w wieku od 6 do 16 lat) i pozwalają na kontynuację nauki do poziomu C2 wg skali CEFR. Są z powodzeniem wykorzystywane w szkołach w krajach anglojęzycznych wśród uczniów, dla których angielski nie jest językiem ojczystym.